Satış Sözleşmesi

KARDEŞLER TRANSPALET ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda  Satış Sözleşmesidir.

Madde – 1

İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Madde – 2

SATICI BİLGİLERİ

ÜNVANI : Selim ARDAHAN

ADRESİ : Ziya Gökalp, Akkız Sk. No 15 – 34306 Başakşehir / İSTANBUL

TEL :  +90 555 751 02 58

WEB :kardeslertranspalettamiri.com

E-POSTA :info@kardeslertranspalettamiri.com

Madde – 3

ALICI BİLGİLERİ

Tüm üyeler: kardeslertranspalettamiri.com İnternet Hizmetleri Firmasının e-ticaret mağazası www.kardeslertranspalettamiri.com’ a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde – 4

SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ:

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde – 5

GENEL HÜKÜMLER

5.1 – ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alicinin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alici veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.

5.3 – Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4 ” SATICI , sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimi için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alicinin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmus kabul edilir.

5.6 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödenmemesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kişi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.

5.7 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.

5.8 – ALICI ve/veya ALICInın teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arızalı veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafından teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.

5.9- Isbu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandıktan(üyelik gerçekleştirildikten sonra) info@kardeslertranspalettamiri.com  adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir.

Madde – 6

CAYMA HAKKI:

Alici, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kişi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis ve ambalajinin zarar gormemis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildiğine dair kargo teslim tutanagi ornegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInın kredi karti hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrica, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajında açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Madde – 7

YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInın veya SATICInın yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI is bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir